30 listopada 2022

Produkcja i zastosowanie folii biodegradowalnej

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz większa liczba osób sięga po produkty przyjazne dla środowiska, takie jak biodegradowalne worki na śmieci czy opakowania kompostowalne. Sprawdź, jak tego rodzaju rozwiązania pomagają zadbać o czystą planetę i dowiedz się, co wyróżnia je na tle artykułów produkowanych ze szkodliwego plastiku.

Worki na śmieci – niezbędne w każdym domu

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie w domu, ale także pracę biurową czy korzystanie z dowolnego, innego lokalu, bez koszy i worków na śmieci. Stanowią one podstawowe wyposażenie każdego pomieszczenia, umożliwiając zachowanie higieny oraz należytego porządku. Folie w różnych kolorach ułatwiają również segregację odpadów, tak ważną w dzisiejszych czasach. Warto więc zadbać o to, by także one same produkowane były z materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Worki biodegradowalne – czyli jakie?

Idąc tym tropem, coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych foliowych worków na śmieci, stawiając na opakowania kompostowalne. Wiedza na temat tego, czym jest biodegradacja, znacznie ułatwia świadome zakupy, umożliwiając wybór produktów, które nie szkodzą naturze. W największym skrócie, biodegradowalne worki na śmieci to takie, które pod wpływem działania mikroorganizmów ulegają rozpadowi na substancje organiczne: biomasę, CO2 czy wodę. W odróżnieniu od plastikowych bądź foliowych woreczków produkowane z odpowiednich materiałów torby na odpady nie zanieczyszczają środowiska przez dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat.

Z czego produkuje się kompostowalne opakowania i worki na śmieci?

Z roku na rok w naszym ekosystemie pojawia się coraz większa ilość śmieci, zanieczyszczających powietrze, glebę, oceany czy lasy. Wybór biodegradowalnych opakowań może stanowić Twój mały, ale niezwykle cenny wkład w walce o czystszą planetę. Z czego produkuje się tego rodzaju akcesoria? Jak wiadomo, nie mogą one zawierać tworzyw sztucznych, których czas rozkładu wynosi od 100 do nawet 1000 lat. Producenci folii kompostowalnych zamiast plastiku coraz częściej wykorzystują naturalne materiały, m.in.:

  • kukurydzę,
  • przekształconą skrobię ziemniaczaną,
  • włókna ananasowe,
  • łupiny bananów,
  • ekologiczne drewno,

oraz inne surowce, produkując na ich bazie wytrzymałe, półprzezroczyste i odporne na wilgoć tworzywa, które nie tylko doskonale sprawdzają się jako worki na śmieci, ale również są całkowicie bezpieczne dla środowiska oraz ludzi.

Ekologiczne worki do różnych zastosowań

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że biodegradowalne czy kompostowalne opakowania to produkty, które cechuje szeroki wachlarz zastosowań. Sprawdzają się nie tylko przy przechowywaniu i segregacji odpadów, ale także do pakowania rozmaitych artykułów. Szczególnie chętnie sięgają po nie przedstawiciele branż wytwarzających i sprzedających produkty ekologiczne, rękodzieło, zdrową żywność czy przedmioty produkowane z recyklingu. W każdym przedsiębiorstwie, w którym odpowiedzialność za czystą planetę stanowi jeden z fundamentów funkcjonowania na rynku, tego rodzaju rozwiązania sprawdzą się doskonale.

Biodegradowalne worki? Liczy się trwałość!

Ekologiczne, biodegradowalne worki na śmieci, które produkujemy w FOL-MECH, to produkty wytrzymałe i dostępne w różnych wariantach. Mniejsze, o pojemności 20, 30 oraz 60 litrów, sprawdzą się w domach i biurach, z kolei największe, o objętości 120, 240 czy 300 litrów, będą idealne do prac porządkowych, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Stawiając na folie od renomowanego producenta, zyskujesz pewność, że zarówno w trakcie prac, jak i magazynowania odpadów czy ich transportu, nie dojdzie do pęknięcia worka, jego przetarcia lub innej niespodziewanej sytuacji.