Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju oraz w trosce o środowisko stworzyliśmy ekofolie biodegradowalne, biokompostowalne stanowiące ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych folii polietylenowych. Konwencjonalne tworzywa sztuczne, których utylizacja oraz nadzwyczajna trwałość stanowią światowy problem, stopniowo zastępowane są biodegradowalnymi materiałami, takimi jak nasza folia kompostowalna.

Jeśli poszukują Państwo folii biodegradowalnej, która ma neutralny lub pozytywny wpływ na środowisko, to nasz asortyment okaże się rozwiązaniem idealnym — oferujemy bowiem trwałą folię kompostowalną. Produkowana z biomateriałów ma podobne właściwości mechaniczne i optyczne, dzięki czemu jest w stanie zastąpić standardowe folie LDPE. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

FOL-MECH – producent folii biodegradowalnej

Nasza ekofolia jest wykonana ze stuprocentowo naturalnych składników, dzięki czemu nie szkodzi ziemi oraz zwierzętom. Ulega całkowitemu rozpadowi w ciągu kilku tygodni. Brak zawartości tworzyw sztucznych gwarantuje, że worki bio na odpady nie zanieczyszczają ani gleby, ani wody. Ponadto są niebywale wytrzymałe oraz estetyczne. Co więcej, oferowane produkty cechują się szczelnością, a więc nie przeciekają oraz nie rozrywają się pod wpływem ciężaru zawartości, na czym bardzo nam zależało podczas tworzenia folii kompostowalnej. Jako producent tego rodzaju produktów dbamy, aby w Państwa ręce trafiały wyłącznie wysokiej jakości worki.

Mają one kilka zastosowań – można używać ich do wyrzucania odpadów biodegradowalnych, tj. resztek jedzenia, obierek czy liści, ale również nadadzą się do użytkowania w domowych kompostownikach, dostarczając roślinom cenne składniki. Duży wybór rozmiarów sprawia, iż każdy może wybrać worki na odpady bio idealnie dostosowane do swoich potrzeb.

Biodegradowalna folia od producenta – autorska receptura

Autorska receptura firmy FOL-MECH pozwoliła na produkcję ekofolii przyjaznych środowisku na bazie produktów skrobiowych – skrobi kukurydzianej oraz ziemniaczanej. Te naturalnie występujące w przyrodzie surowce szybko się rozkładają — potrzebne są do tego jedynie odpowiednie ilości wody, tlenu, dwutlenku węgla oraz mikroorganizmów glebowych, dzięki czemu nie zalegają w środowisku przez wiele lat. Ekologiczna folia biodegradowalna i kompostowalna oraz torby i worki foliowe z niej wytwarzane w całości nadają się do recyklingu i mogą być przetwarzane z odpadami organicznymi w kompostowniach. Wybierając produkty biodegradowalne, biokompostowalne dbamy o środowisko, przyczyniając się do:

  • wykorzystania do produkcji surowców odnawialnych,
  • wyeliminowania konieczności stosowania wyczerpujących się zasobów surowców kopalnych,
  • zmniejszenia szkodliwych odpadów w środowisku naturalnym,
  • zmniejszenia kosztów związanych z segregacją, magazynowaniem i utylizacją odpadów.

Nasze innowacyjne ekofolie biodegradowalne znajdą zastosowanie m.in. w branży opakowaniowej, funeralnej i medycznej (szpitalnej).

W naszej ofercie znajdą Państwo również worki biodegradowalne na bioodpady, taśmy, rękawy czy półrękawy. Tak szeroki wybór rzeczy z folii kompostowalnej, wyróżnia nas na tle innych producentów tego typu wyrobów.

Każda tworzona przez nas folia kompostowalna ma certyfikat biodegradowalności i kompostowalności zgodnie ze standardem EN 13432 oraz certyfikat OK Compost INDUSTRIAL. Bioworki są polecane przez producentów, którzy dokładają swoją małą cegiełkę do troski o środowisko.

CERTYFIKAT PDF