Wysokiej klasy opakowania termozgrzewalne stanowią świetne zabezpieczenie wielu dla towarów. Równie szerokie zastosowanie znajduje folia termozgrzewalna. Tworzone przez nas produkty mają znakomite walory użytkowe i niezwykle wysoką jakość, która jest efektem lat doświadczenia.

Opakowania termozgrzewalne

Nasza firma oferuje opakowania termozgrzewalne dopasowane do potrzeb klientów. Wykorzystanie rozwiązań tego typu gwarantuje przede wszystkim pewne i wygodne pakowanie różnego rodzaju produktów. Chroni je przed dostępem powietrza, wilgocią i wszelkimi zanieczyszczeniami. Zabezpiecza towar przed uszkodzeniami w trakcie transportu, żeby producent miał pewność, że trafi on do klientów w idealnym stanie.

Na czym polega proces pakowania z użyciem folii termozgrzewalnej?

Oferowane przez naszą firmę materiały foliowe wykonywane są z odpowiedniego rodzaju polietylenu, który wykazuje właściwości kurczenia się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Pierwszym etapem przygotowania z nich opakowania jest owinięcie danej rzeczy folią, a następnie złączenie obu jej końców poprzez zgrzanie. Proces ten wykonywany jest przy użyciu urządzeń ręcznych lub zaawansowanych technologicznie maszyn zautomatyzowanych.

W kolejnym etapie termozgrzewalny materiał jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury. W efekcie bardzo szybko kurczy się, zmniejszając swoją objętość i dokładnie dopasowując się do kształtu znajdującej się w nim rzeczy.

Prosta procedura przygotowywania opakowań sprawia, że nawet w przypadku wykorzystywania urządzeń ręcznych można w krótkim czasie zabezpieczyć folią wiele towarów. Obniża to koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, przyczyniając się do znacznych oszczędności.

Folia termozgrzewalna

Estetyczne opakowanie to podstawa udanej sprzedaży. Oferujemy folię termozgrzewalną, która może być z powodzeniem stosowana w celu unowocześnienia przewozu i przechowywania towarów. W porównaniu do pakowania papierowego folia jest elastyczna, więc wysoce wytrzymała. Stanowi tani i pewny sposób zabezpieczania artykułów. Wykonano ją z polietylenu małej gęstości (LDPE). Sprawdzi się jako opakowanie pojedynczych produktów, ale też w grupowaniu większej liczby np. kartonów lub butelek. Dotyczy to nie tylko branży związanej z żywnością, ale także innych sektorów przemysłu lub usług. Wysoki połysk gwarantuje estetykę, a przezroczystość umożliwia podejrzenie towaru, więc niweluje ewentualne pomyłki w czasie transportu.

Naszą folię termozgrzewalną można z powodzeniem używać w nowoczesnych i starszych maszynach do zgrzewania. Wystarczy stosunkowo niska temperatura, aby uzyskać pożądany efekt. Pozwala to na zaoszczędzenie energii, a w konsekwencji optymalizację kosztów pakowania. Co ważne, niska cena naszych produktów łączy się z wysoką jakością. W razie potrzeby zapewniamy pomoc, aby dany produkt w najwyższym stopniu odpowiadał Państwa oczekiwaniom. Gwarantujemy zadowolenie i pełną satysfakcję.

Jakie są zalety stosowania opakowań z folii termozgrzewalnej?

Od wielu lat opakowania z folii termozgrzewalnej cieszą się ogromną popularnością – są powszechnie wykorzystywane w zakładach przemysłowych z różnych branż. Duża w tym zasługa stosunkowo niskich kosztów zakupu tego typu materiałów, jak i realizacji samego procesu pakowania z jego wykorzystaniem. Jednak ich zalet jest znacznie więcej, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • nieprzepuszczalność – szczelnie owinięty folią termozgrzewalną produkt jest skutecznie zabezpieczony przed dostaniem się do niego m.in. powietrza czy wilgoci (ma to szczególne znaczenie w przypadku szybko psujących się artykułów spożywczych),
  • ponadprzeciętną wytrzymałość – zależnie od potrzeb możemy wyprodukować materiały foliowe o dużej grubości, które cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • wszechstronność zastosowania – można pakować pojedyncze przedmioty, jak i tworzyć np. tzw. zgrzewki, popularne opakowanie dla różnego rodzaju napojów w butelkach,
  • niską wagę – materiały foliowe w bardzo niewielkim stopniu podnoszą ciężar owiniętych nimi rzeczy.

Warto dodać jeszcze, że wykorzystując folię termozgrzewalną, mogą Państwo w pełnej okazałości zaprezentować znajdujący się w niej produkt – jest ona transparentna. To świetny sposób na promowanie własnego asortymentu i np. wyróżnienie go na półkach sklepowych na tle konkurencji. Oprócz tego daje to klientowi możliwość zapoznania się wizualnie z daną rzeczą, co ułatwia podjęcie decyzji o jej zakupie. Jest to także świetny sposób na ograniczenie zjawiska rozrywania opakowań w sklepie, w celu sprawdzenia ich zawartości.

Wysokiej jakości folie termozgrzewalne w konkurencyjnych cenach

Jako doświadczony producent folii termozgrzewalnych gwarantujemy zarówno ich doskonałą jakość, jak i konkurencyjną cenę. Koszt rolki z tym materiałem zależny jest przede wszystkim od jej wielkości, dlatego w celu otrzymania cennika zachęcamy Państwa do kontaktu. Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym i zespołem kompetentnych pracowników jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować każde, nawet największe zamówienie na opakowania foliowe.