Firma FOL-MECH prowadzi nieprzerwaną działalność od 2014 roku, ciągle wzbogacając swoją ofertę oraz unowocześniając park maszyn. Proponujemy wyroby foliowe, które posiadają nieskończoną ilość możliwych zastosowań, niezależnie od branży. Tutaj pragniemy Państwu zaprezentować folię przekładkową. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Folia przekładkowa idealna dla dostawców

Folia przekładkowa to produkt z tworzyw sztucznych, który na celu ma ochronę i odseparowanie artykułów w opakowaniach zbiorczych. Zastosowanie naszych wyrobów znacznie ułatwia rozpakowywanie palet oraz przechowywanie asortymentu. Na jakie rodzaje dzielimy folie przekładkowe?

  • Folia zwykła, która dzięki swojej gładkiej powierzchni zapobiega zsuwaniu się produktów w pakunkach zbiorczych, np. paletach,
  • Folia perforowana, która dzięki swoim otworom umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza, co zaś niweluje ryzyko powstawania wilgoci,

Zastosowanie folii przekładkowych

Folia przekładkowa stosowana jest do protekcji towaru przechowywanego na paletach, w celu ochrony przed wilgocią, kurzem oraz uszkodzeniami. Można ją stosować zarówno jako warstwę górną, jak i dolną oraz środkową – dzięki czemu zapewnia kompleksową protekcję. Elastyczność materiału przekładki pozwala dostosować się do każdego kształtu, zapewniając szczelność. Wykazują również odporność na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Folia przekładkowa znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach – w tym w przemyśle spożywczym, meblarskim, budowlanym oraz chemicznym.