Worki biodegradowalne kompostowalne

Nasza kompleksowa oferta obejmuje m.in. worki biodegradowalne kompostowalne. Jako producent jesteśmy dumni z opinii i zaufania, jakimi się one cieszą, ponieważ dzięki nim przyczyniamy się do wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii, a jednocześnie dostarczamy wyroby wysokiej jakości. Dostarczamy produkty ekologiczne, certyfikowane, które spełniają najwyższe standardy jakości. Kompostowalne worki z kukurydzy są bezpieczne dla środowiska, a przy tym solidne i bardzo funkcjonalne. Zachęcamy więc do nawiązania współpracy i przekonania się o tym osobiście!

Worki biodegradowalne kompostowalne

Dzięki wykorzystaniu naszych produktów możesz przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczyć powstawanie szkodliwych zanieczyszczeń w postaci tradycyjnych worków tworzonych z polietylenu, a więc materiału, który rozkłada się znacznie dłużej. Tymczasem nasze worki biodegradowalne kompostowalne wykonane z kukurydzy są wyjątkowo funkcjonalne zarówno dla użytkownika, jak i podmiotów, takich jak wysypiska czy kompostownie. Dlaczego? Jako producent dołożyliśmy wszelkich starań, by oferowane artykuły powstawały z surowców w 100% naturalnych, takich jak skrobia kukurydziana czy ziemniaczana, które szybko rozkładają się w kompostowni. To rozwiązanie, wykorzystywane na masową skalę, może znacząco ułatwić proces segregowania organicznych odpadów i uprościć model zarządzania nimi.

Worki kompostowalne

Dostępne w sprzedaży produkty są zgodne z obowiązującymi normami, co potwierdza przyznany naszym wyrobom certyfikat OK Compost. Oznacza to, że worki biodegradowalne kompostowalne organiczne spełniają wszelkie wymogi zawarte w unijnych dyrektywach, więc mogą być wykorzystywane w profesjonalnych kompostowniach.

Powyższe normy są niezwykle restrykcyjne, ale jako producent stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie im sprostać. Uzyskanie powyższego certyfikatu oznacza, że nasze produkty rozkładają się przynajmniej w 90% przez okres do 6 miesięcy. Rozpad biodegradowalnych worków kompostowalnych jest przy tym w pełni bezpieczny dla środowiska – to efekt braku metali ciężkich w składzie materiałów, z których są wykonane. Pod wpływem działania bakterii glebowych rozdrabniają się na drobne fragmenty – powstaje biomasa, a do tego wydziela się woda i dwutlenek węgla. Mają neutralny wpływ na jakość kompostu z odpadów organicznych.

Dlaczego warto korzystać z biodegradowalnych worków?

Najważniejszą zachętą do wykorzystywania biodegradowalnych i kompostowalnych worków jest oczywiście troska o środowisko. Ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych mogą rozkładać się nawet setki lat, pozostając w przyrodzie, zaśmiecając ją i mając na nią niezwykle negatywny wpływ. Rozpadowi folii towarzyszy bowiem wydzielanie się wielu groźnych związków chemicznych, które przenikają do gleby oraz wody. Oprócz tego materiały foliowe stanowią realne zagrożenie dla zwierząt – są przez nie połykane, co ma niekorzystny wpływ na ich zdrowie i może prowadzić nawet do śmierci.

Zgubny dla przyrody jest także sam proces wytwarzania folii z tworzyw sztucznych. Wykorzystuje się do tego surowce nieodnawialne, zużywając przy tym ogromne ilości energii. Jako doświadczony producent kompostowalnych i biodegradowalnych worków, produkujemy je metodami, które w bardzo niewielkim stopniu obciążają środowisko naturalne. Korzystamy z energooszczędnych technologii, a przy tym używamy odnawialnych materiałów pochodzenia roślinnego, np. skrobi pozyskiwanej z kukurydzy.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z naszych kompostowalnych worków na śmieci przyczynia się do wielopoziomowej ochrony przyrody. Co bardzo istotne, są one zarówno ekologiczne, jak i praktyczne, gdyż cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Worki kompostowalne to idealny zamiennik ich wersji z tworzyw sztucznych

Nieustannie staramy się udowadniać, że można korzystać z biodegradowalnych worków bez konieczności szukania kompromisów pomiędzy ich wytrzymałością, a przyjaznością dla środowiska. Nasze produkty są doskonałym zamiennikiem popularnych wersji wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

Stosujemy nowoczesne technologie wytwarzania kompostowalnych worków na śmieci, w tym innowacyjne procesy związane z przygotowaniem materiału. W efekcie wszystkie kompostowalne worki są równie elastyczne i odporne na rozdarcia, jak foliowe odpowiedniki. Cechuje je przy tym półprzeźroczysta struktura, a pomimo tego szybko rozpadają się w środowisku naturalny i mają obojętny wpływ na nie.

Producent worków kompostowalnych

Jako doświadczony, obecny w branży od lat producent biodegradowalnych worków kompostowalnych, zależy nam na tym, żeby działać jednocześnie z myślą o klientach, ale i potrzebach środowiska. Dlatego oferowane wyroby wytwarzane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co przekłada się na ich trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Z uwagi na ekologiczną produkcję ulegają degradacji w odpowiednich warunkach w kompostowni.

Jeżeli pragniesz więc przyczynić się do ograniczenia ilości zużywanych surowców nieodnawialnych przez zastąpienie ich tymi ekologicznymi, postaw na nasze worki kompostowalne i dbaj o środowisko w wielowymiarowy, a zarazem w wygodny, praktyczny i skuteczny sposób.

Wszystkie nasze produkty biodegradowalne są certyfikowane, co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości oraz zgodności z normami dotyczącymi ochrony środowiska. Jako producent takich materiałów przygotowanych m.in. z kukurydzy dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym i jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować każde zlecenie. Zapraszamy do kontaktu w celu jego złożenia oraz zapoznania się z cennikiem. Nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą także na wszystkie pytania oraz szczegółowo przedstawią ofertę kompostowalnych worków. Duży ich wybór pod kątem pojemności sprawia, że każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do potrzeb.

Czy biodegradowalne worki kompostowalne są trwałe?

Do opisywanych opakowań trafiają odpady o zróżnicowanej masie – często stanowiąc spore obciążenie. Z tego względu tak istotne jest, by worki były wytrzymałe. Modele biodegradowalne, kompostowalne przygotowane przez naszą firmę to wyroby o doskonałych parametrach w tym zakresie. Są niemal takie same jak w przypadku odpowiedników z tworzyw sztucznych. Warto przy tym wspomnieć również o sporej elastyczności, którą wyróżniają się artykuły wykonane m.in. ze skrobi pozyskanej z kukurydzy. Nawet przy silnym rozciągnięciu materiału ryzyko zerwania czy pęknięcia jest stosunkowo niewielkie, co jest dużym atutem proponowanych worków biodegradowalnych i zarazem kompostowalnych.

Jako ich producent zapewniamy, że proponowane opakowania są wytrzymałe i wodoodporne. Przy ich stosowaniu można zapobiec np. problematycznemu przeciekaniu wynikającemu z charakterystyki składowanych materiałów. Zachęcamy do ich zamawiania w naszym sklepie!

Dlaczego warto wybrać nasze biodegradowalne worki kompostowalne?

Od wielu lat funkcjonujemy na rynku jako producent różnego rodzaju materiałów ekologicznych. Mamy doświadczenie w ich przygotowywaniu, zawsze priorytetowo traktując wysoką jakość gotowych wyrobów. Biodegradowalne, kompostowalne worki z kukurydzy są tego najlepszym przykładem – to wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i dostępne w atrakcyjnych cenach artykuły. Uzyskanie wspomnianego certyfikatu OK Compost oraz opinie zadowolonych klientów to kolejne rekomendacje dla naszych produktów do składowania i przechowywania odpadów.

Krótki czas pełnego rozkładu również jest istotną zaletą, którą wyróżniają się opisywane worki biodegradowalne i kompostowalne. Będąc ich producentem, postawiliśmy na zastosowanie najlepszych surowców pochodzenia roślinnego – wykorzystujemy m.in. skrobię pozyskiwaną z wysokiej jakości kukurydzy. W połączeniu ze wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie samego przygotowania opakowań ekologicznych sprawia to, że oprócz doskonałej trwałości nasze wyroby są bardzo elastyczne oraz wodoodporne. Zachęcamy do ich zakupu!