Worki biodegradowalne kompostowalne

Nasza kompleksowa oferta obejmuje m.in. worki biodegradowalne kompostowalne. Jako producent jesteśmy dumni z opinii i zaufania, jakimi się one cieszą, ponieważ dzięki nim przyczyniamy się do wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii, a jednocześnie dostarczamy wyroby wysokiej jakości. Wytrzymałość oraz świetna odporność na uszkodzenia to główne cechy oferowanych przez nas bio worków kompostowalnych. Jako producent tworzymy produkty ekologiczne i certyfikowane. Dzięki temu w środowisku podlegają one naturalnemu procesowi rozkładu, czyli z udziałem różnych mikroorganizmów i obecnością tlenu.

Kompostowalne bio worki z kukurydzy naszej produkcji są bezpieczne dla środowiska, solidne i bardzo funkcjonalne. Zachęcamy więc do nawiązania współpracy i przekonania się o tym osobiście!

Worki biodegradowalne kompostowalne

Kompostowalne bio worki naszej produkcji przyczyniają się do ochrony środowiska. Ograniczają także ryzyko powstawania szkodliwych zanieczyszczeń. Oferowane przez nas worki biodegradowalne kompostowalne z kukurydzy są wyjątkowo funkcjonalne zarówno dla użytkownika, jak i podmiotów, takich jak wysypiska czy kompostownie. Dlaczego? Jako producent bio worków kompostowalnych dołożyliśmy wszelkich starań, by powstawały one z surowców w 100% naturalnych, takich jak skrobia kukurydziana czy ziemniaczana. Takie biodegradowalne materiały bardzo szybko rozkładają się w kompostowni. To rozwiązanie, wykorzystywane na masową skalę, może znacząco ułatwić proces segregowania organicznych odpadów i uprościć model zarządzania nimi.

Certyfikowane biodegradowalne worki od producenta

Biodegradowalne worki naszej produkcji są zgodne z obowiązującymi normami. Wyroby mają nadany certyfikat OK Compost. Oznacza to, że worki biodegradowalne kompostowalne organiczne spełniają wszelkie wymogi zawarte w unijnych dyrektywach, więc mogą być wykorzystywane w profesjonalnych kompostowniach.

Normy unijne nakładane na biodegradowalne worki są restrykcyjne, ale jako producent stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym jesteśmy w stanie im sprostać. Uzyskanie powyższego certyfikatu oznacza, że nasze produkty rozkładają się przynajmniej w 90% przez okres do 6 miesięcy. Rozpad biodegradowalnych worków kompostowalnych jest przy tym w pełni bezpieczny dla środowiska – to efekt braku metali ciężkich w składzie materiałów, z których są wykonane. Pod wpływem działania bakterii glebowych rozdrabniają się na drobne fragmenty – powstaje biomasa, a do tego wydziela się woda i dwutlenek węgla. Oferowane przez nas worki foliowe biodegradowalne mają neutralny wpływ na jakość kompostu z odpadów organicznych.

Dlaczego warto korzystać z biodegradowalnych worków?

Najważniejszą zachętą do wykorzystywania biodegradowalnych i kompostowalnych worków jest oczywiście troska o środowisko. Ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych mogą rozkładać się nawet setki lat, pozostając w przyrodzie, zaśmiecając ją i mając na nią niezwykle negatywny wpływ. Rozpadowi folii towarzyszy bowiem wydzielanie się wielu groźnych związków chemicznych, które przenikają do gleby oraz wody. W przeciwieństwie do naszych bio worków materiały foliowe stanowią również realne zagrożenie dla zwierząt – są przez nie połykane, co ma niekorzystny wpływ na ich zdrowie i może prowadzić nawet do śmierci.

Zgubny dla przyrody jest także sam proces wytwarzania folii z tworzyw sztucznych. Wykorzystuje się do tego surowce nieodnawialne, zużywając przy tym ogromne ilości energii. Jako doświadczony producent kompostowalnych i biodegradowalnych worków, produkujemy je metodami, które w bardzo niewielkim stopniu obciążają środowisko naturalne. Korzystamy z energooszczędnych technologii, a przy tym używamy odnawialnych materiałów pochodzenia roślinnego. Dlatego można u nas zakupić wytrzymałe bio worki z kukurydzy. Jako producent wykorzystujemy pozyskaną z tej rośliny skrobię.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z naszych biodegradowalnych worków na śmieci przyczynia się do wielopoziomowej ochrony przyrody. Co bardzo istotne, są one zarówno ekologiczne, jak i praktyczne, gdyż cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Bio worki kompostowalne to idealny zamiennik ich wersji z tworzyw sztucznych

Nieustannie staramy się udowadniać, że można korzystać z biodegradowalnych worków bez konieczności szukania kompromisów pomiędzy ich wytrzymałością a przyjaznością dla środowiska. Nasze produkty są doskonałym zamiennikiem popularnych wersji wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

Stosujemy nowoczesne technologie wytwarzania kompostowalnych bio worków na śmieci. Ich produkcja obejmuje też innowacyjne procesy związane z przygotowaniem materiału. W efekcie wszystkie kompostowalne worki są równie elastyczne i odporne na rozdarcia, jak foliowe odpowiedniki. Cechuje je przy tym półprzeźroczysta struktura, a pomimo tego szybko rozpadają się w środowisku naturalnym i mają obojętny wpływ na nie.

Producent bio worków kompostowalnych

Fol-Mech to doświadczony, obecny w branży od lat producent biodegradowalnych worków kompostowalnych. Zależy nam na tym, żeby działać jednocześnie z myślą o klientach, ale i potrzebach środowiska. Dlatego worki biodegradowalne kompostowalne wytwarzamy przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co przekłada się na ich trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Z uwagi na ekologiczną produkcję ulegają degradacji w odpowiednich warunkach w kompostowni.

Jeżeli pragniesz więc przyczynić się do ograniczenia ilości zużywanych surowców nieodnawialnych przez zastąpienie ich tymi ekologicznymi, postaw na nasze worki bio kompostowalne i dbaj o środowisko w wielowymiarowy, a zarazem w wygodny, praktyczny i skuteczny sposób.

Wszystkie biodegradowalne bio worki z produkcji Fol-Mech są certyfikowane, co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości. Ale nie tylko – są one zgodne z normami dotyczącymi ochrony środowiska. Jako producent worków kompostowalnych tworzonych z materiałów przygotowanych m.in. z kukurydzy dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawnie i terminowo zrealizować każde zlecenie. Zapraszamy do kontaktu w celu jego złożenia zamówienia na kompastowalne worki oraz zapoznania się z cennikiem. Nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą także na wszystkie nurtujące pytania. Szczegółowo przedstawimy ofertę kompostowalnych worków. Jako Duży ich wybór pod kątem pojemności sprawia, że każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do potrzeb.

Czy biodegradowalne kompostowalne worki są trwałe?

Do opisywanych opakowań trafiają odpady o zróżnicowanej masie – często stanowiąc spore obciążenie. Z tego względu tak istotne jest, by kompostowalne worki, biodegradowalne były wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i spełniały najwyższe normy jakościowe. Dlatego dokonujemy starannej selekcji materiału bazowego. Dzięki temu worki biodegradowalne, kompostowalne przygotowane przez naszą firmę to wyroby o doskonałych parametrach w tym zakresie. Są niemal takie same jak w przypadku odpowiedników z tworzyw sztucznych. Warto przy tym wspomnieć również o sporej elastyczności, którą wyróżniają się bio worki z kukurydzy naszej produkcji. Nawet przy silnym rozciągnięciu materiału ryzyko zerwania czy pęknięcia materiału jest stosunkowo niewielkie. Jest to duży atut oferowanych przez nas worków biodegradowalnych i kompostowalnych. Jako producent zapewniamy także o ich szczelności. Cechy te pozwalają zapobiec m.in. problematycznemu przeciekaniu wynikającemu z charakterystyki składowanych materiałów.

Dlaczego warto wybrać nasze biodegradowalne worki kompostowalne?

Od wielu lat funkcjonujemy na rynku jako producent różnego rodzaju materiałów ekologicznych. Mamy doświadczenie w ich przygotowywaniu, zawsze priorytetowo traktując wysoką jakość gotowych wyrobów. Najlepszym tego przykładem są oferowane przez nas biodegradowalne, kompostowalne worki z kukurydzy. Jako producent gwarantujemy, że są one wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i dostępne w atrakcyjnych cenach. Uzyskanie wspomnianego certyfikatu OK Compost oraz opinie zadowolonych klientów to kolejne rekomendacje dla naszych produktów do składowania i przechowywania odpadów.

Krótki czas pełnego rozkładu również jest istotną zaletą, którą wyróżniają się opisywane worki biodegradowalne i kompostowalne z kukurydzy. Jako producent postawiliśmy na zastosowanie najlepszych surowców pochodzenia roślinnego. W połączeniu ze wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie samego przygotowania opakowań ekologicznych sprawia to, że oprócz doskonałej trwałości nasze wyroby są bardzo elastyczne oraz wodoodporne. Zachęcamy do ich zakupu!