Biodegradowalne worki, czyli produkty całkowicie przyjazne dla naturalnego otoczenia. Jak to możliwe? Jako ich producent dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i innowacyjnego parku maszyn zadbaliśmy o to, żeby wytwarzać wysokogatunkowe wyroby, które powstają z całkowicie naturalnych surowców. Worki biodegradowalne dostępne w naszej ofercie wykonujemy z materiałów roślinnych, takich jak skrobia ziemniaczana czy skrobia kukurydziana.

Woreczki biodegradowalne

Jeżeli szukasz sposobu na to, jak przyczynić się do polepszenia losów planety, zapoznaj się z przygotowanymi produktami i wstąp w szeregi tych, którym zależy na wygodzie codziennego funkcjonowania, ale i na dobrej kondycji środowiska naturalnego. Zastosowanie worków biodegradowalnych na odchody psa lub śmieci umożliwia realizowanie obu tych celów jednocześnie – jako producent folii dołożyliśmy wszelkich starań, żeby były trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i podlegające całkowitej degradacji bez szkodliwych skutków dla ekosystemu.

Worki biodegradowalne

Mogłoby się wydawać, że dostępne w naszym asortymencie worki biodegradowalne na śmieci czy odchody psa wykonywane z surowców pochodzenia naturalnego są mało odporne i łatwo ulegają uszkodzeniu, tymczasem okazuje się, że są równie wytrzymałe, jak tradycyjne produkty, a przy tym przyjazne środowisku. Za regularnym stosowaniem eko wyrobów przemawia więc również fakt, że są bardzo trwałe.

Producent worków biodegradowalnych

Doświadczenie w roli producenta worków biodegradowalnych i nowocześnie wyposażony park maszyn pozwalają nam wytwarzać artykuły o cenionych walorach użytkowych i w różnych rozmiarach, które umożliwiają ochronę przyrody i ułatwiają działanie wysypisk śmieci czy kompostowni. Udało nam się uzyskać certyfikację w postaci znaku OK Compost dla woreczków biodegradowalnych, która potwierdza jakość oferty i jej zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa. Wykorzystując proponowane artykuły, ułatwisz segregację odpadów i tym samym dołożysz swoją cegiełkę w ramach wysiłków w dbaniu o stan naturalny planety. Worek biodegradowalny doskonale spełni swoją funkcję, ułatwiając transport resztek organicznych, aby na koniec samemu stać się ich częścią w kompostowni. Zapraszamy do składania zamówień i osobistego przekonania się o jakości naszych wyrobów!

Dlaczego worki biodegradowalne są ekologiczne?

Surowce pochodzenia roślinnego coraz częściej zastępują popularne tworzywa sztuczne. Jednym z przykładów są dostępne w naszej ofercie woreczki biodegradowalne, do których produkcji wykorzystywana jest m.in. skrobia kukurydziana. Ma to znaczenie w kontekście procesu rozkładu opakowania po jego zużyciu. Materiały syntetyczne, w zależności od ich charakterystyki, ulegają całkowitemu rozpadowi średnio dopiero po 400 latach, natomiast biodegradowalne worki na odchody psa lub śmieci – nawet po zaledwie 8 tygodniach.

Ogromna różnica w tym zakresie jest podstawowym powodem, dla którego opakowania z surowców pochodzenia roślinnego określa się jako ekologiczne. Kolejny to działanie takich wyrobów na glebę. Opisywane artykuły, których jesteśmy producentem, po rozkładzie stają się biomasą. Dostarczają ziemi istotnych minerałów oraz składników odżywczych mających wpływ na polepszenie parametrów fizycznych gruntu. Woreczki na śmieci biodegradowalne lub przeznaczone do zbierania odchodów psa są więc wyrobami w pełni przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Wynika to z zastosowania do ich przygotowania odpowiednich surowców pochodzenia roślinnego, w tym wspomnianej skrobi kukurydzianej.

Worki biodegradowalne – kompostowalne czy zwykłe?

Obecnie na rynku jest wiele typów woreczków biodegradowalnych, których producenci gwarantują, że ich wyroby są całkowicie ekologiczne. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów – przede wszystkim na to, czy konkretny artykuł jest określany jako kompostowalny. Zwykłe worki biodegradowalne na odchody psa bądź śmieci mogą być przygotowywane zarówno z surowców pochodzenia roślinnego, jak i mających znacznie inną charakterystykę w kontekście oddziaływania na glebę tworzyw oksydegradowalnych.

Ich obecność w składzie produktu wpływa na możliwość dalszego wykorzystania zużytego opakowania. Jeśli ma ono służyć jako nawóz, musi być kompostowalne. W innym wypadku dochodzi do rozpadu worków biodegradowalnych na niewielkie cząstki polimerów, które po przedostaniu się do gruntu, mogą znacząco pogorszyć jego stan. Takich zanieczyszczeń można uniknąć, wybierając artykuły z naszej oferty.

Jako sprawdzony, działający na rynku od wielu lat producent opakowań na śmieci czy odpady takie jak odchody psa, zadbaliśmy o to, by woreczki biodegradowalne były kompostowalne. Dowodem tego jest certyfikat OK Compost, który świadczy o zgodności parametrów opisywanych wyrobów z restrykcyjnymi, europejskimi normami bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do zwykłych produktów tego typu określanych jako ekologiczne, nasze artykuły z powodzeniem służą również jako nawóz, zachowując przy tym bardzo krótki czas rozkładu. Zachęcamy do ich zamawiania!

Kompostowalne woreczki biodegradowalne – najważniejsze zalety

Głównym atutem wspomnianych worków biodegradowalnych na odchody psa czy śmieci jest zatem możliwość ich ponownego wykorzystania jako biomasy. To przyjazne dla środowiska opakowania, które mają jednak znacznie więcej zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie spora wytrzymałość. Pod tym względem dorównują lub nawet przewyższają odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Biodegradowalne woreczki, których jesteśmy producentem, dostępne są ponadto w stosunkowo niskich cenach.

Dzięki przygotowaniu ich z takich materiałów jak skrobia kukurydziana uzyskiwana jest wysoka paroprzepuszczalność. To z kolei zapewnia brak problemów z nadmiernym, szybkim rozkładaniem się i gniciem odpadów wewnątrz worków biodegradowalnych na odchody psa bądź śmieci. Proponowane wyroby wyróżniają się także wodoodpornością. Mają podobne właściwości jak ich odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych. Są pełnowartościowym artykułem, przyjaznym dla środowiska i jednocześnie doskonale spełniającym swoją funkcję dzięki dużej trwałości. Zainteresowanych zakupem serdecznie zachęcamy do składania zamówień na nasze worki biodegradowalne. Jako producent gwarantujemy ich najwyższą jakość.